Lindur në Shkodër, ekzekutohet më 15 gusht 1945 me motivacionin kriminel lufte dhe armik i popullit.

Source: https://en.kujto.al/ndue-pali-nuk-me-vjen-keq-qe-une-sot-pushkatohem-prej-vllazenve-te-mij/
Please complete the required fields.
Mbyll formen

Please select your image(s) to upload.

News

blank

E dënoi me vdekje shoku i klasës Aranit Çela. Ja fjala e fundit para pushkatimit e Ndue Palit

Ndue Pali ishte një i ri nacionalist, ndër të parët që kundërshtuan fashizmin në Shqipëri, Lexo më shumë