Hasan Sakollari

Lindur ne Fratar te Permetit 1897. Arrestohet ne vitin 1946 si kundershtar i regjimit komunist  Lirohet mbas 1 viti.  Arrestohet perseri ne shkurt te vitit 1951 per agjitacion e propagande dhe denohet 10 vjet burg. Lirohet ne vitin 1956.

Përgatitur nga Beniamin Bakalli 

 

Please complete the required fields.
Mbyll formen

Please select your image(s) to upload.