Lindi në Shkodër, më 1885. Më 17 korrik të vitit 1946 u dënua me vdekje, pushkatim. U ekzekutua një ditë më vonë, bashkë me Don Alfons Trackin , Nikollë Prengë Dedajn dhe Kel Abatin.

Source: Fritz Radovani – de Angeliis, Një monument nën dhé, Melbourne, 2004, II, f. 99-100.
Please complete the required fields.
Mbyll formen

Please select your image(s) to upload.

News

blank

Luigj Dushaj: Si më pushkatuan babain, pse ishte kundër komunizmit

Në 19 korrik 1946, gazeta “Bashkimi” e asaj kohe shpall vendimin e gjyqit të Shkodres Lexo më shumë