Lindi më 4 nëntor të vitit 1959, në fshatin Arrën të Kukësit. Më 2 qershor 1979, Gjykata e Kukësit e dënoi me 16 vjet heqje lirie dhe humbjen e së drejtës elektorale për 5 vjet kohë, për «tradhëti ndaj atdheut» (dënim i kombinuar).

 

 

Source: AISKK, F. 1, V. 2012, D. 1, Fl. 173.

Video:
Please complete the required fields.
Mbyll formen

Please select your image(s) to upload.

News

blank

Sabri Coka/ Arratisje e mbetur në tentativë

"Rininë time mua ma humbi. Të më japësh miliardat tani, s’më hyjnë në punë... Jam Lexo më shumë