Sokol Seljo i biri i Teme Sejkos i dënuar me vdekje me pushkatim më 6 marsit 1974. Fillimisht e shpallën armik, sabotator, pastaj e ekzekutuan fshehtazi. Që të mos i dihej varri.

Source: /marrë nga gazeta Panorama/
Please complete the required fields.
Mbyll formen

Please select your image(s) to upload.

News

blank

Mesnatë para pushkatimit/ Sokol Sejko, togës së pushkatimit: Afrohuni dhe shtini!

Sot, 45 vjet nga pushkatimi i djaloshit 24 vjeçar Sokol Sejko/ Akti burrëror para togës Lexo më shumë

blank

Enigma Taho Sejko, tragjedia e një familjeje me katër burra të zhdukur

Nga Admirina Peçi Mëngjesi i 28 korrikut, i vitit 1960, në Shkodër Në familjen e Lexo më shumë